یکی از خطرناک ترین وسایل در بین سایر لوازم خانگی، مایکروفر سامسونگ است و اگر کوچکترین خرابی در آن بوجود آید بدون دانش و تخصص کافی آن را تعمیر کرد. تعمیر مایکروویو سامسونگ کاملا تخصصی بوده و باید این کار را  به تعمیرکار ماهر سپرد.

دلایل صدا دادن مایکروفر سامسونگ چیست؟

اگر تا به حال از مایکروفر سامسونگ استفاده کرده باشید باید متوجه باشید که چرخش سینی غذا گرم کن و شروع به کار مایکروویو سامسونگسامسونگبی صدا باشد و اگر این چنین نبود و صدا بلندتر از حد معمول باشد و یا بعضی مواقع صداهای غیرعادی از مایکروفر سامسونگ شنیده می‌شود. این نشانه خراب شدن برخی از قطعات داخلی آن و یا می تواند دلایل مختلفی دیگری داشته باشد مانند خرابی موتور گردان، مکنترون، کوپل، ریل، دیود و یا فن خنک‌ کننده مایکروفر سامسونگ که در اینجا دلایل را بررسی و راهنمای‌های لازم را ارائه می‌دهیم.

موتور گردان مایکروفر سامسونگ

اگر از صفحه‌ی گردان مایکروفر سامسونگ صدای غیرمعمولی شنیده می‌شود، این مشکل باید به موتور گردان مربوط باشد. برای چرخاندن سینی مایکروفر سامسونگ از یک موتور مجهز به کوپل استفاده می‌شود. اگر موتور صدا می‌دهد باید تعویض شود. ابتدا باید سیم مایکروفر سامسونگ را برای دسترسی به موتور از برق در آورید. موتور معمولاً زیر مایکروفر سامسونگ قرار دارد، و موتور با پیچ سرجایش محکم شده است و سیم‌ها به آن وصل هستند.

مگنترون مایکروفر سامسونگ

اگر از مایکروفر سامسونگ صدای زمزمه یا وزوز شنیده شود، این مشکل به این معنی است که یعنی مگنترون درست کار نمی‌کند. مگنترون قسمتی از مدار ولتاژ بالای مایکروفر سامسونگ است که گرما تولید می‌کند. ، ابتدا مایکروفر سامسونگ را برای دسترسی به مگنترون از برق در آورید، و سپس اطاقک مایکروفر سامسونگ را در آورده و خازن ولتاژ بالا را دشارژ کنید. قبل از تعویض مگنترون اول مطمئن شوید که پیچ و مهره‌ها سفت هستند و دیوید ولتاژ بالا کار می‌کند بعد نسبت به تعویض مگنترون نتیجه‌گیری کنید.

کوپل گردان مایکروفر سامسونگ

یکی دیگر از دلایل صدای غیرمعمول می‌تواند به کوپل گردان مربوط باشد، گوپل گردان چرخش را به سینی چرخان منتقل می‌کند. اگر سینی مایکروفر سامسونگ گرد یا چهارگوش باشد، در ابتدا سینی و ریل زیربشقاب را در آورید تا بتوانید کوپل را بررسی کنید. در برخی مدل‌ها قبل از بررسی کوپلر شاید لازم شود که موتور را از زیر مایکروفر سامسونگ در آورید. بیشتر کوپل‌ها دارای دهانه D شکل هستند در سر شفت موتور چفت می‌شود. خود کوپل و دهانه را برای ترک یا پاره ‌گی بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.

ریل زیر بشقاب مایکروفر سامسونگ

اگر از سینی مایکروفر سامسونگ صدای غیرعادی شنیده می‌شود، مشکل باید به ریل زیر سینی مربوط باشد که کمک می‌کند سینی بدون اصطکاک بچرخد. ابتدا باید سینی را از مایکروفر سامسونگ خارج کرده و ریل را بررسی کنید که شکستگی یا پارگی نداشته باشد. اگر ریل معیوب است آن را تعویض کنید، و دقت کنید که به طور صحیح به کوپل وصل شده است و وقتی مایکروفر سامسونگ کار می‌کند درست می‌چرخد. در برخی مدل‌ها، از چرخ‌های ریل صدای غیرعادی شنیده می شود، بنابراین چرخ‌ها را بررسی کنید.

دیود ولتاژ بالا مایکروفر سامسونگ

اگر از مایکروفر سامسونگ نویز غیرعادی مانند صدای وزوز شنیده شود، ممکن است مشکل از دیود باشد. دیود در همکاری با مگنترون و خازن مسئول تولید گرما در مایکروفر سامسونگ است. برای دسترسی به دیود باید ابتدا، بدنه‌ی مایکروفر سامسونگ را در آورده و خازن را دشارژ کنید تا از شوک الکتریکی جلوگیری شود. دیود را پیدا کنید و اتصال و سالم بودن آن را با یک مولتی ‌متر امتحان کنید. پیوستگی دیود را در جهت برعکس هم با تعویض سر مولتی ‌متر بررسی کنید. مولتی‌متر باید پیوستگی را فقط در یک جهت نشان دهد یعنی دیود سالم است و در غیر این صورت دیود باید عوض شود.

فن خنک‌کننده مایکروفر سامسونگ

صذای وزوز علاوه بر موارد بالا می تواند از فن خنک کننده هم ناشی شود. وقتی که مایکروفر سامسونگ در حال کار است فن خنک ‌کننده مگنترون را خنک می ‌کند و محل آن داخل جعبه مایکروفر سامسونگ قرار دارد. برای دسترسی فن خک کننده ابتدا مایکروفر سامسونگ را از برق در آورده و جعبه را باز کنید. پوشش مجموعه‌ فن را بردارید و بینید که شی خارجی به پره‌ها گیر کرده است یا پارگی و خرابی در تیغه‌ها وجود دارد، که باعث ایجاد صدا شود.

سرویس و تعمیر تخصصی مایکروفر سامسونگ

مایکروفر سامسونگ ولتاژ برقی ورودی توسط ترانس، دیود و خازن بالا می‌برد تا مگنترون بتواند امواج ماکرویوو را تولید کند. به همین دلیل اگر تعمیر خودسرانه بدون داشتن دانش فنی و ابزار لازم انجام دهید خیلی خطرناک است. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم که هرگز خودتان تعمیر ماکروویو سامسونگ را انجام ندهید و این را به تکنسین های ماهر بپردازید. علاوه برتعمیر ماکروویو سامسونگ می توانید تعمیر جاروبرقی سامسونگ و تعمیر یخچال فریزر سامسونگ را به تعمیرکاران ما بسپارید.